Przedszkole nr 1 jest zlokalizowane przy ul. Wały Powstańców Wielkopolskich 2 (obok ronda Solidarności). Jesteśmy przedszkolem publicznym, prowadzonym przez gminę miasta Rawicz.

Od 10 czerwca 2010 roku funkcjonujemy pod nazwą „Akademia Króla Stasia”. W przedszkolu mieszczą się 4 grupy, dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Sale przedszkolne są duże, jasne i doskonale wyposażone. Dzieci mają możliwość odpoczynku na leżakach w miare potrzeby. Placówka dysponuje pomieszczeniami, w których odbywają się zajęcia dodatkowe i indywidualne z psychologiem i logopedą oraz terapia pedagogiczna. Przedszkole usytuowane jest w centrum miasta, można do nas łatwo dotrzeć z różnych rejonów miasta.

Zaletą naszego przedszkola jest dobre położenie i duży ogródek jordanowski z urządzeniami dla dzieci młodszych i starszych, ogródek znajduje się na tyłach przedszkola co sprawia, że jest w nim cicho i bezpiecznie, z dala od zgiełku ulicy. Rosnące w ogrodzeniu drzewa dają dużo cienia w upalne dni, ponadto posiadamy profesjonalne pawilony chroniące przed słońcem dzieci bawiące się w piaskownicach.

NASZE PRZEDSZKOLE ZAPEWNI TWOJEMU DZIECKU:

• Wszechstronny rozwój
  • Bardzo dobre przygotowanie do szkoły
  • Dobrą zabawę
  • Miłą i ciepłą atmosferę
  • Wysoko wykwalifikowaną kadrę
  • Szeroką gamę zajęć dodatkowych ( język angielski, rytmika, tańce, kółko plastyczne)
  • Bardzo dobre wyposażenie sal
  • Świeże, smaczne, zdrowe wyżywienie (śniadanie, obiad dwudaniowy, podwieczorek, stały dostęp do wody)